Про нас

ВПУ №17 - Головна

xolst_600x400mm_7_0_d.jpg

ВПУ №17 є професійно-технічним закладом третього атестаційного рівня, здійснює підготовку робітників високої кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей, готує робітників, діяльність яких пов'язана зі складною організацією праці. Всі успіхи училища стали можливими завдяки чудовому колективу працівників, їх професіоналізму. 

Професійне училище № 17 було утворено на базі Південного машинобудівного заводу в 1954 році. Згодом неодноразово реорганізовувалося й у 1990 році одним з перших у СРСР одержало статус Вищого професійного училища. За 60 років свого існування наш навчальний заклад підготувал для підприємств області більш 21 000 робочих кадрів. Середньорічний контингент учнів складає 950 чоловік. 

З огляду на потреби основного замовника робочих кадрів ВО «ПМЗ» наш навчальний заклад щорічно збільшує прийом нового набору учнів. В 2016-1017 навчальному році перед нами поставлена задача виконати державне замовлення по прийому на 460 чоловік. Щорічно ВПУ №17 направляє на підприємства більш 450 кваліфікованих робочих і молодших фахівців. Основним замовником робочих кадрів є державне підприємство ВО «Південний машинобудівний завод ім. Макарова». Можна без перебільшення сказати, що ми є самим юним його підрозділом, а це дає надію, що завод буде постійно омолоджуватися і що в нього є майбутнє. 

Училище є професійно-технічним закладом 3-го атестаційного рівня і має 1-й рівень акредитації, це дозволяє випускати молодших спеціалістів. Право здійснювати професійне навчання підтверджене ліцензіями на 23 порофесії. Ведучими спеціальностями є верстатники широкого профілю, оператори верстатів із ЧПК, електрогазозварники, електромонтери по ремонті електроустаткування, слюсарі-інструментальники, машиністи крана, що користаються величезним попитом не тільки в масштабах нашого заводу, але і на всьому ринку праці. Крім цього ми готуємо кваліфікованих робітників по професіях непромислового профілю - це кухаря, продавці, офіціанти, оператори комп'ютерного набору, фахівці з бухгалтерського обліку, у яких також існує заводська потреба. 

Останні роки є не найкращими для нашого заводу, однак ми постійно відчуваємо турботу про нас. Завод активно допомагає нам у зміцненні матеріально-технічної бази, що виражається в обслуговуванні і ремонті верстатів, електроустаткування, придбанні інструмента. При проходженні виробничого навчання і виробничої практики в цехах підприємства (а це цеха тракторного виробництва, тролейбусного, інструментального, механоскладальні, автотранспортні цеха) учні заробили за період з 1 вересня 2016 року по дійсний час близько 600 000 грн. Ми, у свою чергу, надаємо послуги по перепідготовці робочих кадрів заводу.

Прекрасно розуміючи, що з особистості, схильної до неадекватних дій, правопорушенням, і, може бути, злочинам ніколи не вийде висококваліфікований фахівець, не говорячи вже про гідного громадянина нашої країни, особлива увага нами приділяється вихованню молоді. Проведення творчих тематичних вечорів на різні теми від «Українського гумору і сатири», «Вечора пам'яті воїнам, що загинули», «Чорнобильських тим» до «Єсенинських читань» є для нас заходами обов'язковими. Крім цього ми тісно співробітничаємо зі службою «По справах родини і молоді», що щотижня направляє до нас своїх співробітників з метою проведення ними лекцій, бесід, ділових ігор. Міська служба проблем родини і молоді систематично направляє до нас волонтерів, що проводять тренінги, індивідуальні бесіди з учнями на тему пияцтва, наркотичної залежності, відносин у родині і т.д. 

Особливо необхідно відзначити педагогічний внесок у навчання і виховання молоді колективу нашого училища, що постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, вводять інновації з використанням сучасного технічного устаткування при проведенні уроків, за рахунок чого уроки стають більш яскравими, насиченими і доступними для розуміння. Училище отримало ліценції на акредитаційний сертифікат за фахами підготовки з отриманням освітньо кваліфікаційного рівня "Молодший спеціаліст" за напрямками та спеціальностями : "Машинобудування" (Технологія обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях); "Зварювання" (Зварювальне виробництво); "Електротехніка та електротехнології" (Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд); "Облік і аудит" (Бухгалтерський облік)