Про нас

ВПУ №17 - Головна

xolst_600x400mm_7_0_d.jpg

ВПУ №17 є професійно-технічним закладом третього атестаційного рівня, здійснює підготовку робітників високої кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей, готує робітників, діяльність яких пов'язана зі складною організацією праці. Всі успіхи училища стали можливими завдяки чудовому колективу працівників, їх професіоналізму. 

Професійне училище № 17 було утворено на базі Південного машинобудівного заводу в 1954 році. Згодом неодноразово реорганізовувалося й у 1990 році одним з перших у СРСР одержало статус Вищого професійного училища. За 60 років свого існування наш освітній заклад підготував для підприємств області більш 21 000 робочих кадрів. Середньорічний контингент учнів складає 950 чоловік. 

З огляду на потреби основного замовника робочих кадрів ВО «ПМЗ» наш освітній заклад щорічно збільшує прийом нового набору учнів. В 2018-2019 навчальному році перед нами поставлена задача виконати державне замовлення по прийому на 460 чоловік. Щорічно ВПУ №17 направляє на підприємства більш 450 кваліфікованих робочих і молодших фахівців. Основним замовником робочих кадрів є державне підприємство ВО «Південний машинобудівний завод ім. Макарова». Можна без перебільшення сказати, що ми є самим юним його підрозділом, а це дає надію, що завод буде постійно омолоджуватися і що в нього є майбутнє. 

Училище є професійно-технічним закладом 3-го атестаційного рівня і має 1-й рівень акредитації, це дозволяє випускати молодших спеціалістів. Право здійснювати професійне навчання підтверджене ліцензіями на 23 порофесії. Ведучими спеціальностями є верстатники широкого профілю, оператори верстатів із ЧПК, електрогазозварники, електромонтери по ремонту електроустаткування, слюсарі-інструментальники, машиністи крана, що користуються величезним попитом не тільки в масштабах нашого заводу, але і на всьому ринку праці. Крім цього ми готуємо кваліфікованих робітників по професіям непромислового профілю - це кухарі, продавці, офіціанти, оператори комп'ютерного набору, фахівці з бухгалтерського обліку, у яких також існує заводська потреба. 

Останні роки є не найкращими для нашого заводу, однак ми постійно відчуваємо турботу про нас. Завод активно допомагає нам у зміцненні матеріально-технічної бази, що виражається в обслуговуванні і ремонті верстатів, електроустаткування, придбанні інструмента. При проходженні виробничого навчання і виробничої практики в цехах підприємства (а це цеха тракторного виробництва, тролейбусного, інструментального, механоскладальні, автотранспортні цеха) учні заробили за період з 1 вересня 2018 року по дійсний час близько 1 000 000 грн. Ми, у свою чергу, надаємо послуги по перепідготовці робочих кадрів заводу.

Добре розуміючи, що з особистості, схильної до неадекватних дій, правопорушень і злочинів ніколи не вийде висококваліфікований фахівець, не говорячи вже про гідного громадянина нашої країни, особлива увага нами приділяється вихованню молоді. Проведення творчих тематичних вечорів на різні теми від «Українського гумору і сатири», «Вечора пам'яті воїнам, що загинули», «Чорнобильських тем» до «Єсенинських читань» є для нас заходами обов'язковими. Крім цього ми тісно співпрацюємо зі службою «По справах родини і молоді», що щотижня направляє до нас своїх співробітників з метою проведення ними лекцій, бесід, ділових ігор. Міська служба проблем родини і молоді систематично направляє до нас волонтерів, що проводять тренінги, індивідуальні бесіди з учнями на тему пияцтва, наркотичної залежності, відносин у родині і т.д. 

Особливо необхідно відзначити педагогічний внесок у навчання і виховання молоді колективу нашого училища, що постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, вводять інновації з використанням сучасного технічного устаткування при проведенні уроків, за рахунок чого уроки стають більш яскравими, насиченими і доступними для розуміння. Вище професійне училище № 17 відповідно до рішень ДАК отримало ліцензію на надання освітніх послуг, повязаних з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог молодшого спеціаліста з чотирьох спеціальностей : "Машинобудування" (Галузеве машинобудування); "Зварювання" (Прикладна механіка); "Електротехніка та електротехнології" (Електроенергеника, електротехніка та електромеханіка); "Облік і аудит" (Облік і оподаткування)