Художня самодіяльність

Художня самодіяльність


    Вище професійне училище № 17 особливу увагу приділяє розвитку гуртків художньої самодіяльності, що сприяє естетичному вихованню, стимулюванню творчого самовдосконалення учнівської молоді, попередженню правопорушень. Участь в гуртках не тільки дисциплінує учнів, а і піднімає у них почуття гідності, примушує краще вчитися і працювати.

    В навчальних закладах профтехосвіти вже склалась певна система гурткової роботи, виховне значення якої величезне. До гурткової роботи залучаються всі бажаючі відповідно до їх інтересів. 

    Особливістю гурткової роботи в ПТНЗ є те, що учасниками гуртків стають діти, які ніколи в житті не співали, не танцювали, на сцені ніколи не стояли. І головною метою гурткової роботи в ПТНЗ є залучити учнів до світу прекрасного, допомогти їм розкрити в собі таланти, про які вони навіть і не здогадувались, допомогти сформуватися особистостям. Складність для керівників гуртків полягає в тому, що наші діти не мають ніякої підготовки і займаються в гуртках 1-3 роки.

    З метою активізації гурткової роботи щорічно проводяться огляди художньої самодіяльності, протягом всього навчального року. Вони наглядно демонструють наявність і якість гурткової роботи.

    Основним завданням художньої самодіяльності в навчальному процесі – є розкриття талантів та здібностей молодого покоління. У ВПУ № 17 художня самодіяльність є одним з елементів виховної роботи та проводиться відповідно до затвердженого плану роботи на рік.

    Згідно цього плану щотижня в училищі відбуваються святкові, урочисті заходи, або ведеться підготовка до них.

    Протягом січня місяця п’ять навчальних підрозділів з’ясовували кращого «містера та міс» свого підрозділу. На заключному гала концерті, який проходив 25 грудня в актовій залі, кращі з кращих з’ясовували ім’я «Містера та міс ВПУ № 17».

    До Дня Святого Миколая учні комп’ютерного підрозділу підготували святковий концерт з привітанням своїх колег.

    До Дня студента 15 листопада в навчальному закладі відбувся урочистий захід з нагоди цього свята.

    Учні активно приймають участь в даних заходах. Це сприяє їх адаптації в умовах навчання у системі проф.-тех. освіти.

    Навчання та проходження виробничої практики – буденність кожного учня ПТНЗ. Художня самодіяльність розкриває в учнів іншу натуру, розвиває акторські здібності, виховує любов до сцени та глядачів. Пам’ять про виступ на сцені в багатьох залишиться назавжди.

Розклад роботи гуртків та секцій,

проведення позаурочної роботи, з учнівською молоддю ВПУ № 17 у 2017-2018 навчальному році

№ з/п

Назва гуртка, секції або напрямку з позаурочної роботи

Прізвище, ім’я, по-батькові педагогічного працівника, відповідального за проведення позаурочної діяльності

Місце проведення занять

Дні та години проведення занять

Примітки

1

Юні музеєзнавці: історія навчального закладу та рідного краю

Мішенкова Лідія Миколаївна

Музей ВПУ № 17

Понеділок – п’ятниця

з 16-00 до 19-00


2

Вокальна студія

Царьов Олег Леонідович

Музична студія

Понеділок, середа, п’ятниця

з 16-00 до 18-00


3

Відеоклуб

Лиска Юрій Євгенович

Відеорубка

Понеділок, п’ятниця

з 16-00 до 18-00


4

Тренінгова робота

Кульбачко Ірина Анатоліївна

Актова зала

Середа

з 17-00 до 19-00
    Вокальна студія - всі бажаючі учні можуть відвідувати гурток для розвитку вокальних вмінь. Вихованці гуртка приймають активну учать в усіх заходах навчального закладу: Перше вересня, День вчитля, Свято Покрови, Відкриття училищної спортакіади, Міс і Містер ВПУ № 17, Святого Миколая, Новорічні свята, День закоханих, Восьме березня, Днь памяті, День матрі, Останній дзвоник. Вихованці гуртка приймають участь в щорічному конкурсі серед ПТНЗ міста "Зоряне сяйво".

DSC_0739.JPG DSC_0066.JPG DSC_0116.JPG DSC_0212.JPG DSC_0228.JPG

    Юні музеєзнавці.  Мета гуртку: організовувати та проводити пошукову роботу зі збиранням матеоріалів по історії нашого навчального закладу, виконувати первинну обробку музейних предметів, створювати та оформлювати музейні експозиції, використовувати матріали музею навчального закладу в навчанні і вихованні, готовити учнів до проведення музйної екскурсії. Складання розгорнутого плану та індивідуального тексту екскурсії. 

   Вихованці гуртка ознайомлюються з літературою, слайдами, відеоматеріалами, які розповідають про відомі музї країни, із роботою свого училища, збрежння та примножння звичаїв, обрядів народу України та традицій училища, ознайомлення з основними видами музйної діяльності, організацією і змістом роботи музею та основними напрямками краєзнавчаї роботи. На практичних заняттях вихованці вчаться розробляти та організовувати пошук за конкретною тмою, роботі з архавними матріалами, провдення польових робіт, ведення польової документації, систматизація, облік, опис.

musey.jpg