Про нас

ВПУ №17 - Головна


IMG_0290

ВПУ №17 є закладом професійної (професійно-технічної) освіти третього атестаційного рівня, здійснює підготовку робітників високої кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей, готує робітників, діяльність яких пов'язана зі складною організацією праці. Всі успіхи училища стали можливими завдяки чудовому колективу працівників, їх професіоналізму. 

Професійне училище № 17 було утворено на базі Південного машинобудівного заводу в 1954 році. Згодом неодноразово реорганізовувалося й у 1990 році одним з перших у СРСР одержало статус Вищого професійного училища. За 66 років свого існування наш заклад освіти підготував для підприємств області більш 21 000 робочих кадрів. Kонтингент здобувачів освіти складає 1045 чоловік. Мовою освітнього процесу в нашому закладі освіти є державна мова.

З огляду на потреби основного замовника робочих кадрів ВО "ПМЗ" наш заклад освіти щорічно збільшує прийом нового набору здобувачів освіти. В 2020-2021 навчальному році перед нами поставлена задача виконати державне  та регіональне замовлення по прийому на 480 чоловік. Щорічно ВПУ №17 направляє на підприємства більш 450 кваліфікованих робочих і молодших фахівців. Основним замовником робочих кадрів є державне підприємство ВО «Південний машинобудівний завод ім. Макарова». Можна без перебільшення сказати, що ми є самим юним його підрозділом, а це дає надію, що завод буде постійно омолоджуватися і що в нього є майбутнє. 

Училище є закладом професійної (професійно-технічної) освіти 3-го атестаційного рівня і має 1-й рівень акредитації, це дозволяє випускати фахових молодших бакалаврів. Право здійснювати професійне навчання підтверджене ліцензіями на 23 порофесії. Ведучими професіями є верстатники широкого профілю, оператори верстатів із ЧПК, електрогазозварники, електромонтери по ремонту електроустаткування, слюсарі-ремонтники, машиністи крана, що користуються величезним попитом не тільки в масштабах нашого заводу, але і на всьому ринку праці. Крім цього ми готуємо кваліфікованих робітників по професіям непромислового профілю - це кухарі, продавці, офіціанти, операторів з обробки інформації та програмного забезпечення, фахівці з бухгалтерського обліку, у яких також існує заводська потреба. 

Останні роки є не найкращими для нашого заводу, однак ми постійно відчуваємо турботу про нас. Завод активно допомагає нам у зміцненні матеріально-технічної бази, що виражається в обслуговуванні і ремонті верстатів, електроустаткування, придбанні інструмента. При проходженні виробничого навчання і виробничої практики в цехах підприємства (а це цеха тракторного виробництва, тролейбусного, інструментального, механоскладальні, автотранспортні цеха) здобувачі освіти заробили за період з 1 вересня 2020 року по дійсний час близько 1 000 000 грн. Ми, у свою чергу, надаємо послуги по перепідготовці робочих кадрів заводу.

Добре розуміючи, що з особистості, схильної до неадекватних дій, правопорушень і злочинів ніколи не вийде висококваліфікований фахівець, не говорячи вже про гідного громадянина нашої країни, особлива увага нами приділяється вихованню молоді. Проведення творчих тематичних вечорів на різні теми від "Українського гумору і сатири", "Вечора пам'яті воїнам, що загинули", "Чорнобильських тем" до "Шевченківських читань" є для нас заходами обов'язковими. Крім цього ми тісно співпрацюємо зі службою "По справах родини і молоді", що щотижня направляє до нас своїх співробітників з метою проведення ними лекцій, бесід, ділових ігор. Міська служба проблем родини і молоді систематично направляє до нас волонтерів, що проводять тренінги, індивідуальні бесіди з здобувачами освіти на тему пияцтва, наркотичної залежності, відносин у родині і т.д. 

Особливо необхідно відзначити педагогічний внесок у навчання і виховання молоді колективу нашого училища, що постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, вводять інновації з використанням сучасного технічного устаткування при проведенні уроків, за рахунок чого уроки стають більш яскравими, насиченими і доступними для розуміння. Вище професійне училище № 17 відповідно до рішень ДАК отримало ліцензію на надання освітніх послуг, повязаних з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог фахового молодшого бакалавра з чотирьох спеціальностей : "Машинобудування" (Галузеве машинобудування); "Зварювання" (Прикладна механіка); "Електротехніка та електротехнології" (Електроенергеника, електротехніка та електромеханіка); "Облік і аудит" (Облік і оподаткування)