Бібліотека

biblioteka.jpg   

 Історія нашої бібліотеки сягає далекого 1954 року, коли було відкрито "Технічне училище № 3. Для навчання студентів були потрібні не тільки аудиторії та майстерні, а й бібліотека, яка б надавала можливість студентам працювати з літературою безпосередньо за місцем навчання. У своїй історичній біографії училище неодноразово перейменовувалося, але існування бібліотеки ніколи не зупинялося.

    У ХХІ сторіччя бібліотека ВПУ №17 увійшла з новими вимірами, свідомо розуміючи необхідність серйозної її перебудови, впровадженням та використанням у роботі інформаційних комунікативних технологій, поєднанням традиційних та електронних фондів, появою інноваційних форм роботи та нових форм обслуговування. Тому наш навчальний заклад поставив перед собою задачу - створення сучасного Інформаційно-бібліотечного центру. У 2009 році у бібліотеці проведено найсучасніший ремонт. Ми маємо тепер просторий читальний зал, з сучасними зручними меблями, де розташовані книжкові виставки, куточок національної символіки, куточок українського побуту, куточок відпочинку, а також відкриті полиці на яких розташовані фонди та тематичні виставки, тематичні папки, молодіжні журнали та журнали для викладачів видавництва «Основа» та «Шкільний світ». Тепер користувачі мають можливість спілкуватися у комфортабельних умовах перебування. Це наша престижність, показник високого рівня нашого учбового закладу - де учні живуть і працюють.


В сучасній бібліотеці недостатньо мати інформацію, а й потрібно організувати доступ до неї в зручній  для читача формі. Тому бібліотека постійно шукає нові привабливі форми роботи та послуги. Враховуючи вимоги часу для формування та розвитку здібностей студентів до самостійного пошуку, аналізу й використання інформації  у 2010 року читальний зал бібліотеки обладнано шістьма сучасними комп'ютерами з підключенням до  мережі Інтернет, мультимедійними засобами. Студенти також можуть скористатися багатофункціональним лазерним пристроєм (сканер, принтер, ксерокс), розміщеним у бібліотеці. Велику увагу бібліотека приділяє автоматизації бібліотечних процесів, активно запроваджується автоматизована бібліотечна система ІРБІС, ведеться постійна робота над створенням електронного алфавітного та систематичного каталогів.

dsc_0657 сайт.jpg

     Рік від року збільшується бібліотечний фонд, який є універсальним і на сьогодні налічує   85000  примірників літератури основного фонду, підручників, брошур, журналів та інших носіїв інформації. Комплектування фондів базується на серйозному аналізі навчальних планів, програм. Стало доброю традицією, коли фонди бібліотеки поповнюються за рахунок подарунків від користувачів.

         Залученню користувачів до відвідування нашої бібліотеки також сприяє естетичне оформлення книжкових фондів, виставок, полиць, стендів тощо. В бібліотеці, з метою популяризації спеціальностей училища,  запроваджено цикл  персональних виставок «На святі тисячі професій - одна із них твоя». На допомогу навчальному процесу зроблено куточок охорони праці.

        В нашій бібліотеці ніколи не знижується інтелектуально-інформаційний потенціал, і поряд із застосуванням нових технологій, комп’ютерної техніки, багато часу приділяється розширенню можливостей і потреб людини в саморозвитку та самовдосконаленні. Одне з головних призначень бібліотеки ВПУ №17- через книгу сприяти комплексному вирішенню завдань гармонійного розвитку молоді, бути осередком духовного спілкування, творчої та інтелектуальної діяльності і дозвілля  студентів. У бібліотеці протягом багатьох років активно ведеться культурно-просвітницька робота, яка наразі представлена широким розмаїттям форм: літературно-музичні заходи, літературні години, конкурсні програми, рольові ігри, читацькі конференції, зустрічі із письменниками та поетами та інші заходи. Наша бібліотека бере участь не тільки у заходах нашого ВПУ, а й у заходах, які проводять творчі та мистецькі організації, спілки України та м. Дніпропетровська, інші міські та центральні бібліотеки нашого міста, музеї та ін. Так студенти на протязі 2015-2017 р. приймали та продовжують приймати  безпосередню участь у всеукраїнському циклі мультимедійних виставок-презентацій «Барвисте сузір'я українських письменників» в рамках проекту «Імена відомі та повернуті із забуття» та у міському проекті «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними», у всеукраїнській акції «Моя нова поліція», та у акції підтримки дітей донецької області«Богданове щастя»,  яку організували  волонтери.

    Треба додати, що завдяки наполегливості, ініціативності та вмінню працювати з молоддю культурно-просвітницька робота бібліотеки посідає гідне місце у виховному процесі нашого училища.

    У 2014році ВПУ №17 разом з бібліотекою святкувало свій 60-річний ювілей, але багаторічна праця інформаційного забезпечення навчального процесу, підвищення культурного рівня студентів, просвітництва, продовжується. Розширюється репертуар запропонованих користувачам послуг.

     Попереду у бібліотеки – втілення багатьох задумів, які сприятимуть оновленню іміджу бібліотеки та вдосконаленню її діяльності. А у керівництва ВПУ достатньо енергії та наполегливості, щоб зробити нашу бібліотеку ще біль привабливішою та сучаснішою.