Предметні гуртки

gur_mater.jpg

    Вище професійне училище № 17 особливу увагу приділяє розвитку гуртків. Участь в гуртках не тільки дисциплінує здобувачів освіти, а і піднімає у них почуття гідності, примушує краще вчитися і працювати.

    В закладах освіти профтехосвіти вже склалась певна система гурткової роботи, виховне значення якої величезне. До гурткової роботи залучаються всі бажаючі відповідно до їх інтересів. 

    Особливістю гурткової роботи в ЗП(ПТ)О є те, що учасниками гуртків стають діти, які ніколи в житті не співали, не танцювали, на сцені ніколи не стояли. І головною метою гурткової роботи в ЗП(ПТ)О є залучити здобувачів освіти до світу прекрасного, допомогти їм розкрити в собі таланти, про які вони навіть і не здогадувались, допомогти сформуватися особистостям. Складність для керівників гуртків полягає в тому, що наші діти не мають ніякої підготовки і займаються в гуртках 1-3 роки.

    З метою активізації гурткової роботи щорічно проводяться огляди технічної та декоративно-прикладної творчості, які проходять протягом всього навчального року. Вони наглядно демонструють наявність і якість гурткової роботи.

Графік

роботи предметних гуртків ВПУ № 17 в 2018-2019 н.р.  


№ п/п

П.І.П. відповідального викладача

Назва гуртка

№ кабінету

Засідання гуртка

  Час проведення  

 1.

  Калманов М.Й.

  "Дослідник"

71

 вівторок, п'ятниця

  1600-1700

 2.

  Козич М.М.

  "Цікаві факти про метали"

29

 третій вівторок місяця

  1600-1700

 3.

  Чорна Ю.С.

  "Світ многогранників"

26

 другий понеділок місяця

  1430-1700

 4.

  Лимар Т.О.

  "У світі чарівних звуків та слів"

39

 другий понеділок місяця 

  1530-1630

 5.

Желіховська Т.М.

  "Юних знавців рідної мови"

28

 другий вівторок місяця

  1530-1630

 6.

  Назаренко Г.В.

  "ENGLISH  ALWAYS"

76

 понеділок

  1500-1600

 7.

  Галаницька О.О.

  "Сучасні інформаційно-комунікаційні технології. Клуб проектної діяльності."

4

 вівторок

  1600-1700

 8.

  П'ятковська О.С.

  "Ерудит"

27

 вівторок

  1530-1630

 9.

  Сагайдак О.М.

  "Карт-бланш"

35

 другий вівторок місяця

  1500-1600

 10.

  Филипенко Л.В.

  "ЕЛЕКТРОН"

67

 четвертий вівторок місяця

  1530-1630

 11.

  Додух А.В.

  "Охорона праці"

91

 кожен 3 вівторок місяця

  1600-1700

 12.

  Гордєєва Н.М.

  "Стежинами нашої історії"

59

 вівторок

  1600-1700

 13.

  Онищнко Н.В.

  "Зварювання понад усе"

73

 вівторок

  1600-1700

 14.

  Єрмолоєва А.С.

  "Everyday English"

77

 понеділок

  1600-1700

 15.

 Грабар А.О.

   "Сучасний майстерок"

1

 понеділок

  1545–1645

 16.

Харкута Ю.К.

  "Електрик"

79

 середа

  1600-1700

 17.

Бершадська Г.П.

  "Ізометрія"

42

 четвертий вівторок місяця

  1530-1630

 18.

 Мотуз А.В.

 "Євроклуб"

67

 вівторок

  1600-1700

 19.

 Зайко А.В.

  "Квант"

68

 п’ятниця

  1600-1700

 20.

  Орлик А.Г.

  "Мікроскоп"

57

 вівторок

  1600-1700

 21.

 Бахтіаров С.В.

 "Libertas"

70

 вівторок

  1600-1700

 22.

 Пікуль Н.В.

 "Фінансова грамотність"

36

 другий вівторок місяця

  1500-1600

 23.

 Грунтковська Ю.В.

 "M. E. DOС"

37

 перша середа місяця

  1500-1600

 24.

 Мантула С.Г.

 "105 клавіша"

21

 четвер

 1500-1600

 25.

 

 "Девайс"

3

 вівторок

 1600-1700

 26.

 Косенко О.Ф.

 "Кращі кондитери"

2

 п’ятниця

 1545–1645

 27. 

 Верещак І.М.

 "Літературна вітальня"

69

 другий понеділок місяця 

 1540–1640

Гурток «Дослідник»

    Мета гурткової роботи – активізація ппошукової активності здобувачів освіти, Спрямування винайденної інформації на розвиток власного технологічного розвитку, уміння працювати в команді на певний результат, вміння публічно викладати свою думку, діскутувати.

    Виробнича група гуртку вивчає необхідність в наочних приладдях та виконує практично стенди та наочність для майстерень та кабінетів, задіяних в підготовці слюсарних професій.

    Підготовка та проведення Щорічної учнівсько – викладацької науково – практичної коференції з проблем автомобільного транспорту, екології, енергетики та суспільства.

kalmanov1.jpgkalmanov.jpgIMG_4723.JPG

Рисунок1.jpgРисунок2.jpg


керівник гуртка Калманов М.Й.

кабінет №71

Гурток «Цікаві факти про метали»

       Ні для кого не таємниця, що в нашому житті є багато різних металевих предметів, без яких нам було б значно складніше жити, але ми дуже мало знаємо про унікальні властивості деяких з цих металів. На засіданнях гуртка розглядаються цікаві факти про різноманітні метали та сплави щоб  удосконалити знання теоретичного матеріалу та  отримати  нову, додаткову  інформацію про їх значення та використання.  

         Мета роботи гуртка полягає  в  тому,  щоб  створити умови, при яких здобувачі освіти:

-  самостійно і охоче здобувають відсутні знання з різних джерел;
-    вчаться користуватися набутими знаннями для вирішення пізнавальних і практичних завдань; 

- набувають комунікативні вміння, працюючи в різних групах;
-    розвивають в собі дослідницькі вміння (вміння виявлення проблем, збору інформації, спостереження, аналізу, побудови гіпотез, узагальнення);
-     розвивають системне мислення.

         Здобувачі освіти представляють результати своєї діяльності у вигляді  плакатів або презентації. Часто це відбувається в актовому залі, перед дуже великою аудиторією,  що ще більш підсилює позитивну мотивацію та соціальний досвід  членів гуртка. Все це розвиває особистісний  потенціал здобувача освіти, сприяє формуванню творчої особистості, посилює мотивацію до навчання, інтерес до професії.

IMG_20171030_132813 сайт.jpg


керівник гуртка Козич М.М.

кабінет №29

Гурток математики «Світ многогранників»

    Мета математичного гуртка - виявлення, розвиток і підтримка обдарованої молоді, стимулювання її творчого потенціалу, розвиток наукової та дослідницько-експериментальної діяльності здобувачів освіти, створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб учнівської молоді в позашкільній освіті.

    Завданнями гуртка є розвиток інтелектуальних можливостей здобувачів освіти, підвищення мотивації навчання, формування критичності мислення та поглиблення фактичних знань в галузі математики. Зацікавити здобувачів освіти математикою, показати її могутність і красу, примусити полюбити її - завдання кожного вчителя математики. Уміння бачити цікаве й дивуватися приносить здобувачам освіти радість, породжує творчі поривання, розвиває уяву, що особливо важливо на уроках математики. Таке вміння потрібно виховувати і розвивати в здобувачів освіти систематично як на уроках, так і в позакласній роботі з математики

керівник гуртка Чорна Ю.С. 

кабінет №26

Гурток української мови «У світі чарівних звуків та слів»

     Гурток спрямований на розширення та поглиблення знань здобувачів освіти з української мови, показ багатства та образність слова, збагачення та чистоту мовлення, розвиток логічного мислення та творчу активність. Завдяки гуртку здобувачі освіти можуть розкрити в собі освіченість та патріотизм, виявити любов до рідної мови й бажання її вивчати, досліджувати. А вміння комунікативно користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях, допомагає здобувачам освіти оволодіти мовою професії на практиці. Ми маємо за мету виховувати висококультурних й освітчених патріотів України, любов до рідної мови, бажання її вивчати та досліджувати.

Фото №3.jpgФото №4.jpgФото №2.jpgIMG_20171031_141515 сайт.jpg

керівник гуртка Лимар Т.О.
 
кабінет №39


Гурток інформатики «Сучасні інформаційно-комунікаційні технології»

    Метою гуртка є формування в здобувачів освіти цілісного уявлення у глобальному інформаційному просторі і принципах отримання інформації, а також створення власних інформаційних ресурсів на основі вивчених додатків пакету MS Oficce.

     Зміст роботигуртка полягає в обговоренні тем згідно плану роботи гуртка, оформлення презентацій та відео журналу згідно обраних тем, розробка схем, таблиць, каталогів та збірок по обраному матеріалу.   

Фото-гурток-2.jpgФото-гурток-1.jpg

керівник гуртка Галаницька О.О.

кабінет № 4


Гурток економіки «Ерудит»

     Опанування економічними знаннями має значну практичну цінність, незалежно від того, збираєтесь Ви зайнятись бізнесом, плануєте зробити політичну кар'єру або просто мрієш реалізувати себе у певній діяльності. Адже усі ми повсякчас і за різних умов стаємо учасниками економічних відносин. На засіданнях гуртка «Юний економіст» ми спілкуємось, вивчаємо економічні явища і процеси, без розуміння яких жодна людина не може вважати себе сучасною і досвідченою.

Мета гуртка:

-          виховати в здобувачів освіти інтерес та поваги до обраної ними професії;

-          розвиватитворче мислення таформувати світогляд цивілізованої людини, що визнає такі загальнолюдські цінності, як свобода діяльності та вибору, право приватної власності, толерантність, необхідність дотримання законів тощо, навичок раціональної економічної поведінки людини як споживача, найманого працівника, підприємця, власника доходів і платника податків, користувача суспільними благами тощо,

-          засвоювати фундаментальні знання про економічне життя суспільства, відображені у основних економічних категоріях, законах, закономірностях;

-          формувати навички самостійної роботи при виконанні практичних завдань з економіки, узагальнювати одержані результати та застосовувати їх у життєвих ситуаціях;

Зміст роботи: обговорення тем згідно плану гуртка, оформлення презентацій та відео журналу згідно обраних тем, розробка схем, таблиць, каталогів та збірок по обраному матеріалу.

3.jpg2.jpg

1.jpg4.jpg


  керівник гуртка П'ятковська О.С.

  кабінет №27

 

Гурток електротехніки «ЕЛЕКТРОН»

    Мета нашого гуртка формування у здобувачів освіти розуміння про роль і значення електрики в суспільному житті, поняття про використання електричної енергії в усіх галузях України, побуті тощо. Зміст роботи гуртка полягає в обговоренні тем згідно плану занять гуртка, проведенні практичних робіт та круглих столів, розв’язуванні задач.
filipenko.jpg

Керівник гуртка Филипенко Л.В.

Кабінет № 74

Гурток «Охорона праці»

Dod.jpg

    Мета нашого гуртка виховати у членів гуртка інтересу та любові до обраної ними професії, розвинути творче мислення в напрямку охорони праці, закріпити у гуртківців навики творчого підходу до вирішення технологічних задач та користування технічною літературою. Зміст роботи гуртка полягає у обговоренні тем згідно плану гуртка, оформлення презентацій та відео журналу згідно обраних тем, каталогів та збірок по обраному матеріалу.

Керівник гуртка Додух А.В.

Кабінет № 91


Гурток «Зварювання понад усе»

    Мета нашого гуртка виховати у членів гуртка інтересу та любові до обраної ними професії, розвинути творче мислення в напрямку зварювальної діяльності, закріпити у гуртківців навики творчого підходу до вирішення технологічних задач та користування технічною літературою. Зміст роботи гуртка полягає у обговоренні тем згідно плану гуртка, оформлення презентацій та відео журналу згідно обраних тем, розробка схем, таблиць, каталогів та збірок по обраному матеріалу.

onishenko 1.jpg

onishenko.jpg

 Vas3.jpg
Vas4.jpg 
Vas5.jpg

Керівник гуртка Онищенко Н.В.

Кабінет № 73Гурток "Сучасний майстерок»

      «Людина завжди навчається добре

лише у тих, кого любить!»

Йоган Гёте.

    Мета гуртка: виховати в членів гуртка інтересу та любові до обраної ними професії, розвинути творче мислення в напрямку сучасного обладнання, закріпити у гуртківців навики творчого підходу до вирішення технологічних задач та користування технічною літературою.

    Зміст роботи: обговорення тем згідно плану гуртка, оформлення презентацій та відео журналу згідно обраних тем, розробка схем, таблиць, каталогів та збірок по обраному матеріалу.

Фото-гурток-1_1.jpg

Керівник гуртка Грабар А.О.

Кабінет № 1

Гурток  «Електрик» 

    Мета роботи предметного гуртка: удосконалювати рівень знань теоретичного матеріалу з спецпредметів електротехнічного напрямку, уміння використовувати отримані знання в своїй майбутній професії; виховувати моральні якості здобувачів освіти, як особистостей; дисципліни, сумлінності, відповідальності, враховуючи високий рівень небезпеки в роботі з електроустаткуванням;  розвивати раціональне мислення, пізнавальну активність та самостійність, увагу, спостережливість, тощо.

    Робота гуртка охоплює три напрямки: науково – дослідницький, розвиток творчих здібностей, уміння самореалізації. IMG_20171027_080533 cайт.jpgIMG_20171027_080601 сайт.jpg      

Керівник гуртка Харкута Ю.К.

Кабінет № 79

Гурток «Ізометрія»

    Мета роботи предметного гуртка: удосконалювати рівень знань теоретичного матеріалу, уміння використовувати отримані знання за призначенням;виховувати моральні якості здобувачів освіти як особистостей; дисципліни, сумлінності, відповідальності, ініціатив;  розвивати раціональне мислення, пізнавальну активність та самостійність, увагу, спостережливість, тощо.

    Робота гуртка охоплює три напрямки: науково – дослідницький, розвиток творчих здібностей, уміння самореалізації.

Bershadska.jpg

Керівник гуртка Бершадська Г.П.

Кабінет № 42


Гурток фізики «Квант»

    Мета гуртка: виховати в членів гуртка інтересу та любові до предмету фізики та астрономіі,для формування науковоі картини світу,світогляду людини,іі філософіі розвинути творче мислення в напрямкуобраної ними професії, закріпити у гуртківців навики творчого підходу до вирішення технологічних задач та користування технічною літературою.
20171026_092920.jpg20171026_093156.jpg

Керівник гуртка Зайко А.В.

Кабінет № 59


Гурток «Мікроскоп»

Є в світі ненасиченність сполук,
Коли зв язки аж рвуться від напруги,
Й енергія стріляє, наче лук,
Який потрапив у спритні й дужі руки.

    Мета гуртка: виховати в членів гуртка інтересу та любові до предмету біології,ознайомити здобувачів освіти з красою рідного краю,творче мислення в напрямку екологічної діяльності, закріпити у гуртківців навики творчого підходу до вирішення задач пов язаних з використанням природних ресурсів та користування спеціальною літературою.

    Зміст роботи: обговорення тем згідно плану гуртка, оформлення презентацій та відео журналу згідно обраних тем, робота з мікроскопом, виготовлення таблиць, каталогів та збірок по обраному матеріалу, виступ з різним матеріалом в інших навчальних групах.

DSC_0059.JPG

Керівник гуртка Орлик А.Г.

Кабінет № 57 


Гурток «Libertas»

   

Сьогодні у молодіжному середовищі виникає величезний практичний інтерес до права і правових інститутів, змінюється ставлення до права як механізму безконфліктної реалізації своїх інтересів у сучасному світі, право набуває конкретних рис і значення для кожного.

Бахтіаров С.В.

Мета діяльності гуртка:

Цілеспрямована робота з формування високого рівня правосвідомості та правової культури учнів та студентів, поширення правових знань та правової інформації.

Головні завдання гуртка:

1. Формування правової свідомості здобувачі освіти, яка є головним фактором, що визначає особливості поведінки особистості;

2. Виховання поваги до держави й права;

3. Вироблення в здобувачів освіти умінь, навичок, звичок поведінки відповідно до правових норм;

4. Формування в здобувачів освіти активної позиції в правовій сфері, що має виявлятись у нетерпимому ставленні до правопорушень, прагненні боротися з цим явищем;

5. Підвищення юридичної обізнаності здобувачів освіти, інформування з актуальних питань права та законодавства в охороні здоров'я.
IMG_0804.JPGIMG_0803.JPG
IMG_0799.JPG

Керівник гуртка Бахтіаров С.В.

Кабінет № 70 


Гурток комп’ютерної грамотності « MEDOС»

Впровадження сучасних інформаційних технологій у освітній процес вимагає від здобувачів освіти додаткових знань комп’ютерної техніки, вмінь користуватись комп’ютером при виконані завдань, розвивати власні творчі здібності, сприяє вибору здобувачами освіти майбутньої професії.

У закладі освіти створено умови для поглиблення і удосконалення рівня знань з інформаційних технологій, що сприяє участі вихованців у різноманітних конкурсах, олімпіадах, турнірах.

Метою гуртка є формування компетентності особистості у процесі опанування операційної системи Windows та прикладних програм Microsoft Office.

Основні завдання полягають:

1.       Пізнавальна компетентність, яка полягає у засвоєнні знань про інформацію, будову персональних комп’ютерів, функції складових комп’ютерів, принципи роботи в операційній системі Windows та її настроювання, використання текстового редактору Word для розробки текстових документів та Web-сторінок.

2.     Практична компетентність, яка полягає у використанні прикладних програм Microsoft Office при розв’язанні конкретних задач з математики, фізики, економіки,   мистецтва   та   інших сфер   діяльності людини,   сприяє формуванню вмінь роботи в графічних редакторах, розробці презентацій в Power Point та електронних таблиць Excel, створення баз даних в системі управління базами даних Access, а також використання прикладних програм.

3. Творча компетентність, яка забезпечує розвиток мислення, творчих здібностей учнів, інтелекту, набуття досвіду власної творчої діяльності.

оволодіння новими навичками та здатностями, вміннями змінювати свою життєву програму розвитку, формування в здобувачів освіти здатності до самостійної активної діяльності в усіх проявах життя.

4. Соціальна компетентність, яка сприяє вихованню культури праці, творчої ініціативи, формуванню стійкого інтересу до технічної творчості, розвиток    позитивних     якостей     емоційно-вольової    сфери     особистості: працелюбства, наполегливості, відповідальності.

Робота гуртка складається з двох етапів: теоретичного та практичного. На теоретичному етапі визначаються основні напрямки роботи, тема та мета виготовлення того чи іншого об’єкту, збір інформації про об’єкт (його призначення, будову, застосування). Підбір та вивчення інформації вимагає більш глибоких знань з таких предметів Інформатика, Інформаційні технології, Технології комп’ютерної обробки інформації.
DSC_1737.JPG
DSC_1741.JPG

Керівник гуртка Грунтковська Ю.В.

Кабінет № 37


Гурток "Кращі кондитери"

   Мета гуртка: виховати в членів гуртка інтересу та любові до обраної ними професії, розвинути творче мислення в напрямку сучасних технологій кондитерського виробництва, закріпити у гуртківців навики творчого підходу до вирішення технологічних задач та користування технічною літературою.

   Зміст роботи: обговорення тем згідно плану гуртка, оформлення презентацій та відео журналу згідно обраних тем, розробка схем, таблиць, технологічних карт по обраному матеріалу.

DSC02887.JPG

DSC02892.JPG

Керівник гуртка Косенко О.Ф.

Кабінет № 2


Гурток "Літературна вітальня"

  

   Складовою частиною системи сучасної загальної середньої освіти є дисципліни гуманітарного циклу, серед яких — курс «Зарубіжна література». Саме в процесі вивчення зазначеного предмета можливо найповніше реалізувати завдання гуманітарного виховання молоді, залучення її до багатств світової духовної культури, духовного і морального зростання особистості, естетичного виховання, розвиток художнього смаку.

   Програма гуртка «Літературна вітальня» є логічним розширенням і доповненням шкільного предмета та спрямована на осягнення здобувачами освіти феномена художньої літератури як мистецтва слова в розмаїтих формах національної своєрідності світової словесності здобуття умінь і навичок науково-дослідницької роботи, реалізацію творчих здібностей обдарованих здобувачів освіти, підготовку до життя в кон­кретному історичному соціокультурному просторі.

   Слухачами гуртка є здобувачі освіти 1 та 2 курсів.

   Метою програми є формування компетентностей особистості в процесі науково-дослідницької діяльності в галузі зарубіжної літератури.

   Основні завдання полягають у формуванні в здобувачів освіти таких компетентностей:

— пізнавальної: поглиблення знань із зарубіжної літератури; актуалізація та збагачення термінологічного апарату; ознайомлення з вершинними досягненнями світової культури; оволодіння теоре­тичними основами наукової діяльності, питань методики, психології, технології, організації та проведення науково-дослідницької діяльності;

— практичної: формування умінь і навичок літературознавчого аналізу; розвиток умінь щодо визначення національної своєрідності і загальнолюдської значущості творів світової літератури, зокрема в зіставленні з творами української літератури та інших видів мистецтва; здобуття навичок порівняльного літературознавства; опа­нування нормативної літературної мови; оволодіння методикою обробки наукової інформації та її передачі; формування навичок самостійної літературознавчої роботи;

— творчої: розвиток усного і писемного мовлення, а також мислення (образного, асоціативного, абстрактного, логічного, критичного та ін.) формування творчих підходів у науково-дослідницькій діяльності інтересу до вітчизняної та світової літератури і формування потреби в читанні художніх творів; виховання естетичних смаків, високої читацької та загальної культури; реалізація потенційних можливостей творчої особистості;

— соціальної: залучення до найвищих досягнень світової культури і національних духовних цінностей через вивчення літератури; переймання кращого духовного досвіду і його втілення у власному житті; набуття навичок самостійно здобувати інформацію, поновлювати, коригувати та інтерпретувати в повсякденні; вироблення здатності сприймати або вислуховувати іншу точку зору, що йде від розмаїття художніх світів, естетичних систем і стилів світової літератури; виховання поваги до духовних скарбів людства і, зокрема, українського народу; формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери.

   У змісті програми гуртка враховані вимоги Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти з галузей «Мови і літератури», «Суспільствознавство», «Естетична культура».

   Програма гуртка передбачає поєднання теоретичного матері­алу з практичними завданнями. Пропонуються різноманітні методи навчання, а саме: пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, частково-пошуковий (евристичний), дослідницький, метод взаємо­дії викладача та здобувачів освіти (бесіда, дискусія), метод самостійної роботи здобувачів освіти тощо. Програмою пропонується запровадження й інтерактив­них методів: групових (робота в парах, робота в трійках, змінювані трійки, карусель, акваріум) та фронтальних (велике коло, мікрофон, незакінчені речення, мозковий штурм, аналіз дилеми (проблеми), мозаїка). Серед організаційних форм перевага надається лекції, лекції з елементами бесіди, практичному заняттю, навчальному заняттю (семінару), самостійній роботі слухачів, бібліографічному практикуму, індивідуальній роботі.

   Вивчення курсу завершується звітними літературними заходами: літературними читаннями, літературно-мистецькими дійствами, випуском літературної газети. По закінченню навчальної програми здійснюється перевірка та оцінювання знань і вмінь здобувачів освіти у формі тестування, виконання творчих та тестових завдань.

   Контроль знань здійснюється у формі тестування, розв'язування проблемно-пошукових завдань, перевірки творчих робіт.

    Застосовуються різноманітні засоби навчання: наочні посібники, роздатковий матеріал, технічні засоби.
IMG_20171030_134112.jpgIMG_20171030_134336.jpgIMG_20171030_134410.jpg

Керівник гуртка Верещак І.М.

Кабінет № 69